Kontakt
5 listopada 2021

Webinar: Podatek u źródła (WHT) 2022 – przygotuj się na ważne zmiany!”

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar: podatek u źródła (WHT) 2022. Z nami przygotujesz się do zmian w przepisach dotyczących podatku u źródła, które wejdą w życie już 1 stycznia 2022 r.

Podatek u źródła stanowi dla polskich podatników działających w grupach kapitałowych i współpracujących z podmiotami zagranicznymi jeden z najbardziej problematycznych obszarów podatkowych. Kwestie związane z tym podatkiem budzą również coraz większe zainteresowanie organów podatkowych.

Nadchodzący rok przyniesie szereg istotnych zmian dla podmiotów wypłacających należności za granicę, zwłaszcza do podmiotów powiązanych. Po trzyletnim okresie zawieszenia zacznie obowiązywać mechanizm „pay and refund”, wprowadzony w 2019 r. i wielokrotnie odsuwany w czasie. Zakres i zasady stosowania tego mechanizmu zostały jednak, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, istotnie zmodyfikowane – co przewidują przepisy zawarte w ramach projektu „Polski Ład”.

Ponieważ czasu na przygotowania się do nowych obowiązków pozostało niewiele, serdecznie zachęcamy do udziału w naszym BEZPŁATNYM e-szkoleniu.

Na webinarium zapraszamy przede wszystkim dyrektorów finansowych (CFO), głównych księgowych, członków zarządu, a także osoby zajmujące się w firmie prawno-podatkowymi aspektami transakcji z podmiotami zagranicznymi. Wszystkie te osoby posiadając aktualną wiedzę o zmianach w WHT mogą uniknąć nieprawidłowości w rozliczeniach i dokumentacji, ograniczając tym samym osobistą odpowiedzialność karno-skarbową w tym zakresie.

Tematyka webinarium będzie skupiać się na planowanych zmianach przepisów dotyczących podatku u źródła oraz praktycznych aspektach ich stosowania.

Oto planowana tematyka webinaru: podatek u źródła (WHT) 2022

1. Omówienie aktualnych przepisów i najważniejszych zasad dotyczących podatku u źródła.

2. Mechanizm Pay and Refund – zasady ogólne.

3. Planowane zmiany w przepisach WHT i ich praktyczne skutki:

  • zawężenie obowiązku stosowania mechanizmu pay and refund do przychodów pasywnych,
  • rozszerzenie zakresu opinii zabezpieczających – wprowadzenie opinii o stosowaniu preferencji,
  • należyta staranność – doprecyzowanie zasad,
  • modyfikacja definicji rzeczywistego właściciela,
  • certyfikat rezydencji – możliwość stosowania kopii certyfikatu.

4. Q&A – pytania i odpowiedzi.

Szkolenie poprowadzą:

Bezpłatne szkolenie odbędzie się 18 listopada 2021 r. o godz. 10:00.

Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.

Rejestracja: Zapisz się już teraz!

Sprawdź, jak możemy pomóc

Przejdź do kontaktu